Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Gurmánská hlídka opět zasahuje! Tentokrát ve Starbucks Coffee!

Gurmánská hlídka opět zasahuje! Tentokrát ve Starbucks Coffee!
Foto: Patricia Prestigiacomo
Autor: Veronica Corradi

2. září 2014 22:59

Říká se, že praží kávu nejvyšší kvality a že jejich provozovny jsou styčným bodem pro všechny milovníky tohoto nápoje. Já jsem měla tu čest několikrát a doposavad jsem s tímto tvrzením nesouhlasila, možná přišel čas zkusit to znovu.

Příběh této značky je pro mě do jisté míry fascinující, neboť ještě v roce 1971 byla na světe jen jedna pobočka a to v historické části Seattlu. O pár let později, konkretně v současnosti má Starbucks 17 000 kaváren v 55 státech světa a světové renomé. Také musím uznat svůj obdiv co se týče ostatních aktivit - jako je například ekologie, starost o své zaměstnance, ale i peče o okolí jednotlivých kaváren. Takže jsem zde, a dávám si již několikáté rande a doufám, že tentokrát si padneme do oka.

Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla seznámit s kávou, která byla v menu popsána jako: Coffee Frappuccino. Frappuccino se vyrábí z dvojité dávky kávy, mléka, třtinového cukru a poté se nechá promixovat v mixéru s kostkami ledu. Tento druh kávy je má láska a to hlavně v letním počasí, protože je osvěžující a velmi chutná. Bohužel káva, kterou jsem dostala byla více vodová, než kávová a třtinový cukr byl usazený na dně.

Takže i můj dnešní verdikt zní: starbucks je možná populární, mají perfektní marketing, krásně brandují své produkty a mají perfektně proškolený personál, ale to je vše - pro mě bohužel nejsou synonymem pro dokonalou a chuťově vyváženou kávu, už jenom proto, že primárně od kavárny očekávám dobrou kávu a až posléze to ostatní. Bohužel, když jsme u dezertů, ani ty nestojí za to.

2 Fotografie
Gurmánská hlídka opět zasahuje! Tentokrát ve Starbucks Coffee! 1
Veronica Corradi v Praze
Další články