Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

SEDMÁ NEMOC MUŽE DOMÁCÍHO - MUŽ DOMÁCÍ MARODÍ!

SEDMÁ NEMOC MUŽE DOMÁCÍHO - MUŽ DOMÁCÍ MARODÍ!
Foto: Xurxo Martínez
Autor: Bond.girl. XXL

1. září 2014 10:57

Bydlenka a muž domácí se mají hezky. Jejich vztah je zalit sluncem, MD kouká s B na Růžovku, společně jedí brokolici a prstíčkují při početí. Pevnost jejich neotřesitelného vztahu však brzo prověří pachuť smrti a konečnost nekonečna. Nevěříte? Tak sledujte tragédii s názvem MUŽ DOMÁCÍ MARODÍ:-)

Nedělní noc byla v ložnici bydlenky a muže domácího mimořádně neklidná. Muž sebou neklidně házel v ekologickém nežehlivém povlečení, spal s otevřenými ústy a sténal. Příčinou nebyl chlapský sexuální přetlak (B + MD mají hezkou chvilku v pátek a úterý, což je optimální), ale pocit, že na něj ,,něco leze".

To, že ,,to neslezlo" bylo vidno hned při pondělním návratu domů. Připloužil se ze zaměstnání, kde všichni poznali (!), že mu není dobře. Produktivita práce v jeho office klesla, na stole od snaživé kolegyně přistál zázvorový čaj a mentolka. Pracovní doba, jak zahuhňal, byla nekonečná. Bydlenka je tolerantní a chápavá žena, připraví bavlněné pyžamko, naklepe polštářky a zve partnera do lůžka. Muž uléhá s hekáním dělníka rvoucí dvacet hodin denně kámen v kamenolomu. Bydlenka jde uvařit první litr čaje. Při cestě sbírá oděvy, které z maroda odpadávaly tak, jako z malomocného kusy masa. Uvaří čaj, zanese do ložnice, která v té chvíli získala status polního lazaretu. Vše se podřizuje krizovému režimu. Větrání, pohyb po bytě, hlučné činnosti (vyjma praní propoceného prádla pro lazara), telefonování tchýni, či přijímání návštěv, je minimalizováno. Marod leží a sténá a vyžaduje nepřetržitou pozornost. Jeho obtíže mají syndrom sedmé nemoci (maminky batolat znají jen ,,šestou nemoc", ale tohle je vyšší mužský level). Bydlenka zkontroluje s dětmi domácí úkoly. Vyzkouší dceru z básničky, synovi došije komplikovaný kostým piráta. Jde si od sousedky půjčit med, aby mohla uvařit čaj na přání, ale nezdrží se, co kdyby se marodovi přitížilo. Uloží děti. Uklidí a připraví dětem oblečení na školní den. Zkontroluje lazaret - nemocný pravidelně oddychuje, má čas připravit svačinu dětem. Z lazaretu se ozývá slabé volání o pomoc. Jsa vycvičena letitým vstáváním k dětem, přispěchá do pokoje. Muž chce podat telefon, chce si přečíst případné sms od starostlivých kolegů. Je zesláblý, ale tlačítko ,, přijmout zprávy" zvládne. Bydlenka odnese hrnek od čaje, podá ovladač a naladí program, který marodovi nepřitíží. Jde pověsit vyprané prádlo a připravit další pyžamko. Náhle zvoní telefon - ustrašená tchýně volá a chce podrobnou epidemiologickou zprávu stran synovy nemoci. Bydlenka referuje svědomitě s optimistickou prognózou. Tchýně vytahuje osvědčenou medicínu, která mamánkovi vždy pomohla. Bydlenka trpělivě vyslechne rady pramáti rodu, korektně se rozloučí, vytahuje z mrazáku hovězí přední, a ani na okamžik nepomyslí na to, aby si tchýně trhla levou zadní. Další dvě hodiny táhne vývar, protože jedině tak má léčivou sílu. Uvaří polévku, naplní misku a odnáší do lazaretu s pozdravem od pramáti rodu. Marod okoralými rty žádá o nakrmení. Bydlenka ví, že umírajícím se musí splnit poslední přání a krmí muže domácího vlažným vývarem. Papá pěkně, ještě tři lžíce a může mu dát odříhnout. Muž domácí jí bere za ruku a chce slyšet slova naděje, že mu zaměstnavatel vystrojí důstojný pohřeb. Bydlenka je naměkko a odtajňuje mu už v srpnu vánoční dárek - masivní dvohrobku. Muž domácí je dojat, jihne a má plný nos. Ví, že jeho dny jsou sečteny a je s tím smířen. Bydlenka mu nechce lhát, ale nabízí mu světlo na konci tunelu... RÝMIČKA je sice ,,sedmá nemoc", ale je léčitelná! Muž domácí usíná s plným nosem, blaženým úsměvem na tváři a pyžámkem jen trošičku pokapaným od vývaru.

Bydlenka jde potichu do ložnice, spolkne třetí porci antibiotik a uléhá na lůžko s vděčností pokroku medicíny. Z posledních sil pod horečnatým čelem zformuluje myšlenku, že dnešní léky jsou tak účinné, že žena se zápalem plic může obstarat muže s rýmou:-)

1 Fotografie
SEDMÁ NEMOC MUŽE DOMÁCÍHO - MUŽ DOMÁCÍ MARODÍ! 1
Další články