Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Frozen yogurt - další zázrak ze západu

Frozen yogurt - další zázrak ze západu
Foto: Mr.TinDC
Autor: Veronica Corradi

12. srpen 2014 21:02

Když jsem poprvé slyšela název frozen yogurt, představovala jsem si opravdu zmrzlý jogurt, který nějakým omylem skončil v mrazáku - ovšem realita je samozřejmě mnohem lepší.

Předem musím varovat, že cesta k této pochoutce není snadná, protože obchody na přípravu těchto jogurtů nejsou zatím moc rozšířené. Stanete-li se tedy těmi šťastnými, neváhejte a ochutnejte. Jako první vás čeká výběr toho, jakou příchuť bude mít samotný jogurt, poté následuje výběr toppingu a většina obchodů nabízí i možnost dát si něco extra (oříšky, čokoládu, karamel). Příchutě jogurtů jsou různé a stejně tak se liší i druhy ostatních ingrediencí. Nově některé společnosti nabízejí i samoobslužný bar - kde můžete mixovat naprosto originální kombinace.

Vždy jsem byla milovníkem ovocných chutí, ale pro dnešní článek jsem se rozhodla seznámit se základním čerstvým bílým jogurtem a jako topping jsem si vybrala sušené švestky. Musím přiznat, že chuť bílého jogurtu mě přivedla skoro do transu a i sušené světsky byli velmi dobrá volba. Takže pokud i vy tíhnete spíše k příchutím jako je jahoda, mango, třešeň - doporučuji zkusit změnu a přesvědčit se o tom, že v jednoduchosti je krása. 

Ráda bych nakonec podotkla, že mražené jogurty jsou už chvíli populární a jejich oblíbenost se stále stupňuje, nejen protože se jedná o zdravou alternativu ke klasickým zmrzlinám, ale navíc je to konečně možnost jak mlsat zdravě -  obsahují totiž nízký obsah tuku a naopak mají velké množství probiotických látek, vitamínů a minerálů.

1 Fotografie
Frozen yogurt - další zázrak ze západu 1
Další články