Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Jak zabodovat a seznámit se? III. díl

Jak zabodovat a seznámit se? III. díl
Foto: Photopin
Autor: Mirka Novotná

20. červenec 2014 21:10

V předchozích dvou dílech jste se dozvěděli, co vše je třeba udělat, abyste svým profilem dostatečně zaujali. Nyní se budeme věnovat komunikaci. Jestliže si nevíte rady, jak napsat dobrý seznamovací inzerát, brzy se naseznamce Laskomat můžete těšit na vychytanou novinku, která vám v tom pomůže.

3) Komunikace – Nebojte se oslovit toho, kdo se vám líbí. V oslovení buďte slušní, vřelí, ale přirození a především upřímní! Snažte se navázat komunikaci. Položte nějakou obecnou otázku, aby byla komunikace započata. Pak projevujte upřímný zájem o toho druhého – chtějte ho poznat nejprve vy – pomyslně naslouchejte a objevujte toho druhého, jako byste objevovali cizí krajinu. Následně dejte prostor protějšku a na otázky odpovídejte! Dopřejte si alespoň týden na vzájemnou online komunikaci. Pak zvažte případnou osobní schůzku. V ideálním případě návrhy ke schůzce padnou oboustranně. Pokud se k tomu protějšek nemá, nebojte se zeptat, při nejhorším to jen nedopadne :-)

Pamatujte si, že jakékoliv přikrášlení a lež v rámci komunikace se může velmi rychle prokázat. Seznámení bude k ničemu, protože jste v ten moment lží zklamali očekávání druhého.

Vždy je lepší rovnou přiznat (to zásadní), že např. nemáte vysokou školu, máte děti, nebo doma manželku. Když to neuděláte, vrátí se vám to. V tomto směru buďte odvážní!

I když navzdory všem dobře míněným radám vás protějšek odmítne, v žádném případě neútočte, neurážejte, nekritizujte apod. Vždy tím poukážete jen na to, jak neumíte přijímat odmítnutí a tím pádem, jak nízké máte sebevědomí. Zvedněte hlavu a řekněte si – nebyl ten pravý, nebyla ta pravá, příště to určitě vyjde!

Jestli to i ,,příště“ nevyjde, neváhejte mě kontaktovat, vymyslíme další strategii! Mirka Novotná.

 

1 Fotografie
Jak zabodovat a seznámit se? III. díl 1
Další články