Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Vztahový seriál hvězd: Ornella+Kokta=Láska nebeskáxprůšvih?!

Vztahový seriál hvězd: Ornella+Kokta=Láska nebeskáxprůšvih?!
Foto: ornellastikova.com
Autor: Lukáš Veselý dle námětu Mirky Novotné

20. červenec 2014 21:09

Taky vám připadá, že pár Ornella Štiková (20) a Josef Kokta (55) přilétl na planetu zemi z mimozemské civilizace? Možná, ale ve skutečnosti je to vlastně tuctové duo, jenž prožívá poměrně obvyklé osudové linky. Hodí se k sobě vůbec? Vydrží jim to, nebo se přizabijí? Poněkud rychle stárnoucí podnikatel a poněkud nehezká, nešikovná a neinteligentní blondýna nepřestávají svou lovestory udivovat. 

Celá pohádka a Pepíčkovi a Ornellce začala z ničeho nic. Pravděpodobně se do sebe rychle „zamilovali“ a vzájemně si začali brzy imponovat. Takhle to v tom našem světě prostě chodí. Mladá vnadná slečna a bohatý postarší »sympaťák«, to prostě jde dohromady.

Po emocionální a sexuální úrovni je jejich vztah opravdu velmi impulzivní (to ostatně potvrzují i její historky o tom, že Kokta není v sexu žádný kokta…). Pokud mají stejné představy, cíle a potřeby, mohou být doslova jedním tělem a tedy i vzájemným příslibem neustálého posunu vztahu kupředu říká Mirka Novotná. Oba po tom, i když to tak na první pohled nemusí působit, touží a potřebují neustálý vývoj vidět. Ani jeden z nich si proto nepřeje, aby partnerské spojení zabředlo do vyježděných kolejí zvyku a předvídatelnosti, tedy prvopočátku nudy. Jim tahle krize ale vážně nehrozí. Vyžívají se totiž v dovádivém, hravém a nekomplikovaném stylu rozkoše a milování, v kterém se jde rovnou na věc. Navíc oba mají ve vztahu rádi i všelijaké zabavné a trochu dobrodružné aktivity.

Chcete také zjistit, zda má váš vztah šanci být dlouhodobě naplňující? Klikněte!

Jejich pouto je protkáno vášní, spontánní akcí, vzrušením, dynamikou, vzájemným dobýváním a výzvami. Tomu pomáhají jejich excentrické povahy. Potřebují partnera, ke kterému budou vzhlížet a kdo zároveň ocení v jejich očích vysokou cenu, na kterou jsou velice hákliví a hrdí (i když objektivně není na co). Je nutné podotknout, že právě tím, že Ornella má tyto vlastnosti stejné jako Kokta, mu notně imponuje. Světe div se, ale on ji vidí jako nezávislou, nespoutanou, rozhodnou, odvážnou, přímou a aktivitní mladou dámu – tedy někoho, kdo může jeho nezřízenému tempu stačit (Kokta bude značně sexuálně výkonný a výzvy z této oblasti prakticky nedokáže odmítnout).

Úskalí však nastává, když mezi sebou začnou bojovat. Ne pěstmi a fackami, to není jejich styl. Rvou se o to, kdo má navrch, neustále si mohou před sebou dokazovat, kdo má větší cenu, což může vést k  četným konfliktům, ve kterých ale nikdo nemůže být vítězem, protože oba dva mají tendenci problémy spíše přehlížet jako nedůležité a nepodstatné věci, než-li je řešit, takže spíše na sebe budou sem tam štěkat jako psy, protože k tomu mají blíže.

Ostatní úrovně jejich osobností se mohou skvěle doplňovat a přinášet si to, co ten druhý potřebuje (Ano, těžko se tomu věří, ale i tato individua mohou najít společnou řeč - možná právě pro to). Ornella, pokud si osvojila svůj potenciál manipulace a kalkulování, umí s Koktou přirozeně dobře koulet a nedá jí to ani příliš práce. Mužnému Josefovi totiž stačí dát trochu pocitu „mateřské“ péče, líbivých požitků, klidu a bezpečí, pohodlí, a špetky radosti a vztah plný »vzrůša« a volnosti s ním udělá divy (o tom jsme se už tolikrát přesvědčili…). Jakmile je ale vystaven nečekaným změnám, problémům a konfrontačním situacím, kde je vystaven volbě, která ho nutí rozhodovat pod stresem, ztrácí půdu pod nohama a je zle. Připadá si okradený o pocit bezpečí a pohody a on potřebuje žít v trvalém pocitu, že jen pomyslně proplouvá životem, kde se nemusí nic moc řešit a hlavně se nemusí měnit stav věcí, na který je zvyklý a který mu vyhovuje. I proto tak lpěl na udržení manželství s Gábinou Partyšovou. Jenže neúspěšně...

Paradoxní ale je, že ve vztahu má tendence být rozhodným vůdcem – stejně jako Ornella. V tomto případě je jim jedno, jestli lídry skutečně jsou, nebo tak jen působí, i domnělý pocit jim stačí. Tedy za předpokladu, že sebevědomí Kokty nebylo v dětství oslabeno. V tom případě by doma vládla Ornella. Pokud nevládne už teď, přijdou na řadu různé hry o pomyslného šéfa partnerství.

Štiková působí jako naivní důvěřivá oběť (to je její přirozenost, které se mohla naučit využívat jako prostředku, jak dosáhnout svých cílů, když se jí to nedaří silou), ale dle mého názoru moc dobře ví, co dělá, protože má v sobě přemýšlivého kalkulátora, který dokáže opravdu zvažovat a nedělá mu problémy vyvíjet kontinuální činnost a využívat všech prostředků, aby dosáhnul svého. Ornella potřebuje mít nad vším pomyslnou racionální kontrolu a je to plánovací typ. Určitě dělá vše pro to, aby si pomyslnou kontrolu udržela, ačkoliv na to nemusí vypadat.

Modelka ze štičího vrhu to ale s tou svou pozorností, úzkostlivostí a obavami i kontrolou nesmí moc přehánět, jinak by se mohl začít Kokta nudit a cítil by se jako zavřený v kleci. Ornella také musí být schopná tolerovat Koktovu skutečně „širokou společenskost“ a družnost (zjednodušeně řečeno zálety). To pro ni může být „drobný problém“, protože jestli se v ní projevuje spíše to špatné, tak reaguje snadno přecitlivěle, egocentricky, žárlivě, panovačně či majetnicky a to by Kokta dlouhodobě nesnesl. Pak by i on, milovník pohodlí a dobře zavedených pořádků, zřejmě rychle vycouval. Ornella má však potenciál i na to, že bude tyto věci v běžném životě nějakou dobu tolerovat.

Stačí chytře zahrát na správné Koktovy struny (všichni si jistě domyslíme jaké to jsou) a „normální“ stav je zpátky. Ornella totiž dokáže v pravý moment nastavit tvář chudinky, která se rozkrájí pro dobro okolí a je pouhou obětí okolností. V tu rána padá Kokta k jejím kolenům a chce ji opět poskytovat útočiště (zázemí) před zlým světem. Stínem jejich vztahu může být náladovost každého z nich a to, že chtějí obecně v životě realizovat jiné věci a jiným způsobem (za odlišnými cíli), i to je může postupem času rozdělit.

Pro udobření partnera však stačí vědět, jak v něm probudit žárlivost (to totiž není jeho nejsilnější stránka), jak vzbudit jeho pozornost a být pro něj znovu výzvou či probudit obavy, že by mohl ztratit něco na co je zvyklý. Jestliže to takto je, tak jim vztah může vydržet tak dlouho, dokud budou trvat jejich osobní zájmy si prostřednictvím tohoto vztahu něco dokázat. Ano i takoví lidé mezi námi jsou a už není podstatné, jestli se to týká jejich motivace ega či čehokoli jiného.

Resumé? Jejich sklony k sobectví (především vlastnímu prospěchu) mohlo zapříčinit, že se díky citové nevyzrálosti pustili do vztahu, kde vzájemně podlehli zalíbení, nikoliv skutečné lásce. Jestli tomu tak je, půjde o krátký románek, který brzy přejde. Druhou variantou může být dělší vztah -  "Hra s názvem - Kdo z koho". Ale na 99% jim to nakoneć nevydrží :-)

3 Fotografie
Vztahový seriál hvězd: Ornella+Kokta=Láska nebeskáxprůšvih?! 1
Ornella a Pepa
Ornella a Pepa
Další články