Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Otevřete chrtům nejen svoje srdce, ale i dveře a zachraňte je..

Otevřete chrtům nejen svoje srdce, ale i dveře a zachraňte je..
Foto: David Kent
Autor: Bond.girl. XXL

17. září 2014 22:46

Jsme mocní ,,páni tvorstva“. Pro naší zábavu ženeme do ringu kohouty, do klecí bojové psy a v soft verzi i chrty v nedělních závodech!

Chrtí život je velmi krátký – je zajímavý a finančně přínosný jen 3 – 4 roky. Pak se z chrta stává spotřební zboží, které už neslouží svému účelu. ,,Jak se psa zbavit“ - je nejčastější myšlenka chrtova majitele. Z odpovědi mrazí – nejrychlejší je přenechat psa za pár šestáků na skládce za městem zvrácencům, kteří se střelbou do psa skvěle baví! Méně výdělečné je uřezat psovi uši s čipem, nebo mu vyříznout identifikaci z třísel a nechat ho zvolna vykrvácet ve špinavých uličkách města. Útulek je pro majitele zbytečný, stejně tak, jako odpovědnost, se kterou by se měli starat o zvíře, které k němu oddaně vzhlíželo.

Mezi námi jsou však lidé, kteří tuto krutost nejen hlasitě kritizují, ale snaží se nepotřebné a ke kruté smrti odsouzené psy, zachránit! Jednou z možností je ,,adopce chrtů“. Poradenská činnost týkající se chovu a stálá kontrola ,,adoptivních rodin“ je samozřejmostí, která vám usnadní sžívání s novým členem rodiny. Získáte toho tolik - oddanou lásku ušlechtilého chrta, jehož povaha a noblesa rasy vás okouzlí. Bonusem pro vás bude i hřejivý pocit lidskosti, který vás prodchne kdykoliv si představíte, že jste darovali život psovi, který měl sloužit jen k pobavení! Takže jim prosím otevřete nejen svoje srdce, ale i dveře a to například díky projektu Chrti v nouzi -  http://www.chrtivnouzi.cz/

Jestliže vy sami nemůžete nějakého toho nádherného "chrtečka" zachránit, můžete alespoň přispívat finančními dary (nebo i granulkami) organizaci Chrti v nouzi.  

Laskomat.cz děkuje všem uživatelům i návštěvníkům za podporu projektu Chrti v nouzi

2 Fotografie
Otevřete chrtům nejen svoje srdce, ale i dveře a zachraňte je.. 1
Ilustrační foto
Další články