Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

T.G.I. Friday´s - Zažijte chuťový orgasmus po americku!

T.G.I. Friday´s - Zažijte chuťový orgasmus po americku!
Foto: T.G.I. Fridays
Autor: Laskomat

26. červenec 2014 09:08

Zeptejte se sami sebe, jestli je nějaká restaurace, kam byste chodili nepřetržitě několik let a nikdy vás nepřestala uvádět v gurmánský úžas? Ale pozor, závodní jídelna se nepočítá!

Já se mohu pochlubit, že již více jak 10 let jsem nepřímou součástí restaurace T.G.I. Fridays. Nepřímou z toho důvodu, že jsem stálým hostem této restaurace, se kterou jsem už za těch více jak 10 let dobře srostlá :-). To už není samo sebou :-). Za tu dobu jsem byla v mnoha restauracích, které bych označila i za poměrně luxusní, ale T.G.I. Fridays se drží v mých top na prvním místě! Ráda bych Vám prozradila kouzlo, kterým si T.G.I. Fridays omotalo můj rozmazlený jazýček a získalo mou duši gurmána, kterou si tak úplně nezískaly ani restaurace např. Aromi, Ambiente, La Provance, La Boca apod., které bych však do svého top zařadila také, ale na pěkné druhé, třetí, čtvrté a páté místo.

Chuť jídel T.G.I. Fridays je pro mě tak zapamatovatelná, že když si jen chvilkou vzpomenu na své „oblíbence“, tak se u mne objeví Pavlovův reflex a každý můj chuťový pohárek chce být znovu naplněn tou úžasnou chutí. Chuť jídla je prostě skvělá, skoro bych řekla, že slovo skvělá ani nedosahuje daných kvalit. Jenže pod slovy „chuť jídla“ si představte nejen všemožné druhy předkrmů, steaky, saláty, mega hamburgery, grilované maso, ale i dezerty, koktejly "ultimátně" alko či nealko, všemožné druhy ledových káv se zmrzlinou (ale takovou jste fakt ještě neměli) apod.

Po nějakou dobu bylo veřejností bráno T.G.I. Fridays jako dražší „mekáč“. Chyba lávky ... Když si objednáte jejich marinovaná žebírka Jack Daniel´s Glazed Ribs, tak vám už po prvním soustu dojde, že jste si právě vytvořili závislost, protože jste nikdy v životě taková žebírka nejedli – NIKDY věřte mi :-). Do úst se Vám totiž dostane sladko kořeněná chuť, která není ani příliš pálivá, ani příliš sladká – je prostě dokonalá :-). A to masíčko je tak šťavnaté a měkké, že samo pomalu odpadá od kosti. Tuto chuť ani nedokážu dobře dosadit do slov, jelikož na ni slova nestačí – to je prostě prožitek a zážitek, bez jehož poznání by člověk neměl žít.

Jestliže zvládnete celá zmíněná žebírka s domácími hranolky (k nim doporučují medovou hořčici dle receptu T.G.I. Fridays), tak sáhněte ještě po nějakém dezertu. Chybu určitě neuděláte, když vyzkoušíte Brownie Obsession. Úplně se bavím tím, jak ten název zní v podstatě obyčejně, protože já bych to přejmenovala na „Orgastická exploze“ :-). Brzy po objednání se vám na stůl dostane velký talíř, kde uprostřed trůní veličenstvo  - velká a horká „čokoládová buchta“, na které je majestátně položen kopec vanilkové (americké) zmrzliny. Vše s čokoládovou a karamelovou polevou a oříšky. Když dáte do své pusinky první lžičku, budete mít pocit, že jste v ráji, ze kterého se nebudete chtít vážně dostat, natož se o něj s někým dělit :-)

Můžete si říct, to samé si dělám doma. To jsem už někde jedl/a, prodávají krabičky v každém supermarketu, měl/a jsem to ve stánku s rychlým občerstvením. K tomu dodám - tohle si doma opravdu neuděláte a kdekoliv jinde to ochutnáte, tak to bude napodobenina, která ani z poloviny nestačí originálu. Toto neplatí jen o Brownie, ale i ostatních jídlech a drincích "Fridays". Restaurace se může také pyšnit opravdu vřelou a rychlou obsluhou, která si vás bude naprosto hýčkat a se vším ochotně poradí a pomůže. V Praze najdeme tři restaurace T.G.I. Fridays, všechny jsou dělané stylově a jsou plné pohodové atmosféry. Mezi mé favority ale určitě patří "Fridays" Na příkopech a na Andělu. Jestliže máte blíž Karlovu ulici, tak i tam najdete své místo zaslíbené :-)

T.G.I. Fridays často pořádá všelijaké zábavné či zajímavě  akce pro jejich hosty, stačí sledovat jejich program na jejich oficiálních webových stránkách či si zařídit klubovou kartu, která vám otevře dvěře ke spousty výhodám. Ve "Fridays" jsem byla na mnoha akcích - slavení „Díkuvzdání“ , Haloweena, až po Super Bowl, Barový šampionát či narozenin, kdy T.G.I. Fridays slavilo 15 let v ČR. Často tam také zavítám, když se chci prostě jen dobře najíst nebo si užít pohody s drahou polovicí. 

Co závěrem dodat? Jděte tam :-)

7 Fotografií
T.G.I. Friday´s - Zažijte chuťový orgasmus po americku! 1
{$nadpis} {$i}
Brownie Obsession™
Friday´s Three –For-All
Jack Daniel´s Steak 280g
Sezame Jack Chicken Strips
{$nadpis} {$i}
Další články