Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Život Gii Marie Carangi – krátký let nádherné komety

Život Gii Marie Carangi – krátký let nádherné komety
Foto: L
Autor: Bond.girl. XXL

27. červenec 2014 15:01

Život modelky Gii Marie Carangi mohu přirovnat ke kometě, která se objevila na nočním nebi, prolétla tmou a zhasla stejně tak nečekaně, jako se objevila. Za sebou zanechala pocit zázraku, který viděla jen hrstka šťastných, stejně tak jako smutek nad tím, že se tento úkaz nebude opakovat.

Po rozvodu rodičů vyrůstala Gia s otcem, pomáhala v malém bistru a věřila, že má v životě navíc, než se zahrabat mezi hrnky káv a lívanci.

Ke zlomu došlo ve chvíli, když 17 ti letou dívku potkal v klubu fotograf, který jí objevil v hledáčku fotoaparátu. Gia odešla z bezpečného domova v rodné Philadelphii do velkého světa modelingu New Yorku. Dívka s krásnou tváří, krátkými rozčepýřenými vlasy a bezprostředností, která, jak se později ukázalo, se jí stala osudnou – to vše působilo jako zjevení! Žádná platinová blondýnka éry 80. let ala Marylin Monroe, kterých byly plné agentury, ale smyslná živočišná Gia byla přesně to, co každý postrádal!

Svět modelingu byl pro Giu jedno velké dobrodružství. Svět přehlídkových mol, bláznivých večírků, slávy, alkoholu a drog, jí brzy pohltil. Navzdory tomu, co vše si mohla koupit za vydělané peníze, strádala pocitem nedostatku – lásky a blízkosti přítelkyně Lindy, do které se zamilovala ve svých začátcích a která pro ní byla její inspirací, múzou i nedostižným ideálem. Během několika let je na vrcholu, její dokonalé tělo a nádherná tvář jsou výrobním prostředkem, které plní přední stránky módních časopisů a přehlídkových mol. Čím více stoupá, tím více jí chybí sil a ztrácí kontrolu sama nad sebou. Tvrdé drogy jsou jediná možnost, jak vydržet tlak, který je na ní vyvíjen a zároveň utéct od života, který jí pohltil a zbavil jakéhokoliv spojení s realitou. Ještě pořád zvládá opatřit si drogy a fungovat, což se postupně mění a Gia se dostává do spirály závislosti. Ta jí sebrala nejen krásu, ale i schopnost rozhodovat o svém životě. Za drogy dá cokoliv, peníze, vlastní tělo, zařízení bytu. Postupně od ní dává modeling ruce pryč, kdo by chtěl modelku, která se neudrží na nohou, které musí silnými vrstvami zakrýt zničenou pleť a vpichy poničené ruce? Poslední ránu jí dává stříkačka s dávkou heroinu od pouličního feťáka, který jí infikuje v té době poměrně neznámým virem HIV. Dramatický závěr života se ještě pokouší zvrátit pár věrných, kteří se snaží Giu zachránit detoxikační kůrou, kterou úspěšně absolvuje. Pokouší se o návrat klidným životem s Lindou a pár přehlídkami, ale vše ztroskotává. Neschopna dostát tlaku, který je na ní vyvíjen padá znova do drogové pasti.

Krátký život se uzavírá ve 26 letech po propuknutí nemoci AIDS. Za dobu, kdy byla na vrcholu si Gia Maria Carangi psala deníky, které uložila u své lásky Lindy a podle níž byl poději natočen strhující film s prostým názvem ,,Gia“.

Film, který původně nebyl určen pro filmová plátna, ale pro televizní společnosti vás osloví svou syrovostí, autentičností záběrů a brilantním výkonem hlavní představitelky Angeliny Jolie, která svým výkonem ukázala sílu svého herectví. Nahota, která se prolíná filmem nevyznívá lascivně, je to pouze součást prožitků hlavní představitelky. Film se nesnaží o hluboké poselství, je pouze autobiografickou výpovědí o životě ženy, která se stala obětí své krásy, a o to více dokáže zasáhnout diváky. Pevně věřím, že po shlédnutí filmu budete mít stejný pocit jako já, pocit zázraku z komety, která prolétla nejen světem modelingového nebe, ale zároveň i mou myslí a zanechala hlubokou vzpomínku na přírodní úkaz jménem Gia Maria Carangi.

1 Fotografie
Život Gii Marie Carangi – krátký let nádherné komety 1
Další články